Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Darmowe koncerty??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Kawiarenka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kniaź
Fanatyk :D

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 3:07 pm    Temat postu: Darmowe koncerty?? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ozzy Osbourne: ceny biletów są idiotycznie wysokie
Ozzy Osbourne cieszy się, że podczas tegorocznej trasy Ozzfest fani będą mogli oglądać koncerty za darmo, ponieważ ceny biletów na występy wielu artystów są "idiotycznie wysokie".

Żona rockmana, Sharon, zdołała nakłonić sponsorów wakacyjnego festiwalu, aby wzięli na siebie wszystkie koszty związane z organizacją koncertów, czym do tej pory wzbudza podziw swojego małżonka.

- Moim zdaniem to po prostu cudowne. Nie mam pojęcia, jakim cudem udało im się to załatwić, ale naprawdę tak się stało. Spójrzcie na ceny biletów w dzisiejszych czasach... Jacy ludzie potrafią zapłacić 500 funtów za możliwość posłuchania Barbary Streisand w Londynie? - mówi były wokalista grupy Black Sabbath.

Co o tym sądzicie?? Faktem jest, że bilety na koncerty zagranicznych wykonawców są strasznie drogie. Z drugiej strony nieraz słyszałem narzekania, że darmowe koncerty psują rynek.
Książę poznania i wichury,
Jam wróg niebiosów, zło natury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Nath
Wściekły fan :)

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony nie ma to jak pójść sobie na dobry koncert, wyszaleć się, zobaczyć ulubionego artystę i to wszystko jeszcze za totalny "frajer", ale smutna prawda pokazuje, że takie imprezy "darmowe" są często zbieraniną ludzi dośc przypadkowych (ostatnie moje obserwacje poczynione na Juwenaliach tego dowodzą dobitnie) - ergo trafiają się nagminnie przypadki ludzi którzy przesadzili z alko/trawą/czymś mocniejszym i to jakby psuje wrażenia zarówno koncertowe, jak i pokoncertowe. Na biletowany koncert przychodzą Ci, którzy chcą zobaczyc danego artystę / których na to stać, bo fakt jest faktem - bilety na imprezy nie tanieją, a wręcz przeciwnie. Doliczając do tego kilka piw które chce sie wypić podczas trwania gigu to można z torbami pójść, albo bardzo skrupulatnie czytać "rozkład jazdy" koncertowej w mieście i okolicach, żeby oszczędzać na przyjazd tej/tego ulubionego gwiazdora, bo portfel niestety z gumy nie są, a kasa na drzewach nie rośnie.

Kto umie pogo? A kto umie POGOniniego! xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
KatAAK

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasadniczo wali mi to.
Jak to już powiedziałeś Kniaziu, to są ''za'' i ''przeciw'' no więc wiesz...
Chyba najlepiej poprostu obnizyć ceny Confused
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Nath

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 6:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa, jasne, że najlepiej byłoby obniżyć ceny, ale obawiam się że stało by się to kosztem tych którym można cos obciąć, np. obsługi technicznej, robotników rozstawiających scenę etc. bo przecież Ci, którzy koszą najwięcej (cała kadra menagerska) raczej sobie od ust nie odejmą, podobnie jak gwiazda, która gra koncert po to, żeby cos zarobić na nim. Nie znam się aż tak na organizacji koncertów, żeby powiedzieć dokładnie kto i ile mógłby dostać mniej.

Kto umie pogo? A kto umie POGOniniego! xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
nightmare

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi się wydaje, że to też zalezy od rywalizacji o słuchacza.. ile jest dobrych koncertów prawie pod rząd, powiedzmy co miesiąc? I jakiego przeciętnego polaka stać na comiesięczne wydawanie około 90-100 zł na każdy[lub prawie] dobry koncert?
Darmowe koncerty[to jak już wspomniano] dobre miejsce dla kretyńskiego wyszalenia się tylko po to, żeby sie uchlać albo dla zadymy..
W sumie "menadżerom" nic by się nie stało gdyby ceny biletów były jakieś 5$ tańsze... z tymże każdy z nich pędzi pewnie za kasą... i każdy dolar czy euro czy cokolwiek sie liczy..ehh..
no to tak sie tego tylko.. no wypowiedziałam Wink tylko nie bić za mocno;p
Maro

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A najlepiej nie bić w ogóle, bo mi popsujecie ;P
el Caballo
Koń forumowy

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje się że menadżerowie, chcąć odkuć się za wciąż malejącą sprzedaż płyt (zbyt drogich zresztą) doszli do wniosku że najwięcej zarobią teraz na koncertach. Rzeczywiście, bilety drożeją coraz bardziej (Heaven and Hell z Dio za pótorej stówy? a niech się pie***lą!). I pomyśleć że trzy lata temu byłem na RUSH w Pradze za stówkę...

Pytanie z cyklu naiwnych - a nie dałoby się trochę taniej sprzedawać płyt oraz troszkę obniżyć ceny za bilety? Można by wtedy zarabiać mniej na jednostkowej cenie ale większy obrót by to wszystko zrównoważył
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nightmare

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

el Caballo napisał:

Pytanie z cyklu naiwnych - a nie dałoby się trochę taniej sprzedawać płyt oraz troszkę obniżyć ceny za bilety? Można by wtedy zarabiać mniej na jednostkowej cenie ale większy obrót by to wszystko zrównoważył

pewnie i tak nikt na to nie pójdzie, bo teraz wszystko przez neta się ściąga.. zamiast kupować.. chociaz kto wie, czy gdyby płytki nie były po 60 zł czy więcej tylko za 35 nie byłoby lepiej... z drugiej strony czy to "piractwo" nie jest już za bardzo rozpowszechnione??
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nightmare napisał:
z drugiej strony czy to "piractwo" nie jest już za bardzo rozpowszechnione??

Nie "piractwo" tylko PIRACTWO.

Darmowe koncerty, niestety, są nieporozumieniem. Koncerty są bardzo drogie, fakt, muszę iśc po prośbie, zeby móc kupić bilet na Type O Negative. Ale też, gdybym zarabiała jak normalny człowiek, mogłabym sobie spokojnie pozwolić na wybrane imprezy. Dużo bardziej ceni się starannie wyselekcjonowane smakołyki Smile
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
nightmare

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tu sie pojawia selekcja. Zamiast pójść na kilka koncertów idziesz na jeden góa dwa.. bo nie ma kasy. Ja dla Genesis rezygnuje z Tonu:(
el Caballo
Koń forumowy

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja odpuszczam Dreamów w Katowicach, no bo już pare razy byłem, za to idę na Porcupine Tree w Warszawie....

płyty po 30 zeta to absolutnie wykonalne zadanie. Trzeba się "jedynie" pozbyć oficjalnego pirata który nazywa się Duży Dom Dystrybucyjny - to hurtownia współpracujaca z Empikami. To oni sprzedają sklepom płyty po np. 48 zeta (ciekawe po ile kupują w wytwórni hie hie ) więc nawet jak w sklepie ta płyta kosztuje 60 zyli, to może się okazać że najwięcej zarabia nie sklep (który ma koszty, wynajem) tylko pośrednik który nic nie robi tylko trzepie kasę.
Powrót do góry
Kniaź

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem z koncertami jest duży. Niech nie nie mówi, że nie można obniżyć cen biletów. Jeżeli często bardziej opłaca się jechać na koncert do Czech niż np. do Katowic to znaczy, że jednak można.

Jeżeli chodzi o płyty podobnie. Jeszcze parę lat temu większość albumów wychodziła zarówno na CD jak i na kasetach magnetofonowych. Nie zastanawialiście się dlaczego kasety były tańsze, mimo że koszt produkcji kasety jest droższy niż koszt produkcji płyty CD??

Rynek muzyczny zdziera kasę od fanów i sam sobie strzela samobója. Tak jak pisała Leaf - teraz trzeba wziąć wyciąg z konta i patrzeć na ile koncertów można sobie pozwolić, a potem wybrać te najbardziej interesujące. Bo wszystkich nie da rady zaliczyć. Gdyby bilety były tańsze, to przyszłoby więcej ludzi, sprzedanoby więcej biletów i byłby większy zysk.
Książę poznania i wichury,
Jam wróg niebiosów, zło natury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Desire

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chętnie bym na Dreamsów poszła ale..nie mam kasy..czyli żadna nowość :/ Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Faza
Administrator

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście sądzę, że Shozzy walnęli darmowy Ozzfest bo bilety na Heaven and Hell rozchodzą się w Stanach jak ciepłe bułeczki i grunt pali im się pod nogami.

Co do darmowych koncertów, uważam, że to właśnie one m.in. zabiły rodzimy rynek muzyczny. Jeżeli jeszcze dostanę bilet na H'n'H to idę - półtorej stówy to 50 dolarów, mniej więcej. Nie są to duże pieniądze za gwiazdę pierwszego kalibru.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Kawiarenka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: