Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Angielski, czy polski???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Nagrania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nath
Wściekły fan :)

PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle, że chyba nasz język nie jest wcale taki prosty do wyśpiewania - dużo w nim "szeleszczących" dźwięków, które to sprawiają trudność sporą coby j poprawnie i szybko wypowiedzieć.

Kto umie pogo? A kto umie POGOniniego! xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Kniaź
Fanatyk :D

PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faza napisał:
Ceterum censo, że każdy ma prawo tworzyć/śpiewać w takim języku, jaki mu się podoba.

Owszem, tylko niech potem nie narzeka. Wink

Cytat:
Tyle, że chyba nasz język nie jest wcale taki prosty do wyśpiewania - dużo w nim "szeleszczących" dźwięków, które to sprawiają trudność sporą coby j poprawnie i szybko wypowiedzieć.

Dobry tekściarz uniknie zbyt dużej ilości "szelestów". Zresztą tyle kapel śpiewa po polsku i im to świetnie wychodzi. Wiecie jakie to uczucie być na koncercie Kata, TSA albo czegoś podobnego, kiedy prawie wszyscy dookoła śpiewają teksty razem z wokalistą? W przypadku kapel anglojęzycznych śpiewa tylko garstka największych zapaleńców i już nie jest takie fajne. Zresztą gdyby zrobić zestawienie najpopularniejszych polskich kapel rockowych i metalowych to większością na liście, byliby ci, którzy śpiewają po polsku. Wyjątkiem od reguły byłby Vader, Behemoth, Acid Drinkers i to chyba wsjo.
Książę poznania i wichury,
Jam wróg niebiosów, zło natury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Mikel
Fan

PostWysłany: Nie Lis 04, 2007 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do języka to w sumie całość rozbiega się na jaki kontynent ma lecieć muzyka. Europa ma to do siebie że jest wielokulturowa, nieważne jest dla europejczyków czy śpiewane jest po angielsku czy powiedzmy po polsku ważne żeby całość się ze sobą zgrywała, utwór się sam obroni. Natomiast jeśli chodzi o inne rynki a w szczególności o USA, niestety tam już muszą rozumieć o czym jest śpiewane.
Tak nawiasem to bardzo pochlebną opinię redaktorzy niemieckiego Metalhammera dali utworowi "Panna Anna" Very Happy

Read Less
More TV
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kniaź napisał:
Wiecie jakie to uczucie być na koncercie Kata, TSA albo czegoś podobnego, kiedy prawie wszyscy dookoła śpiewają teksty razem z wokalistą? W przypadku kapel anglojęzycznych śpiewa tylko garstka największych zapaleńców i już nie jest takie fajne. Zresztą gdyby zrobić zestawienie najpopularniejszych polskich kapel rockowych i metalowych to większością na liście, byliby ci, którzy śpiewają po polsku. Wyjątkiem od reguły byłby Vader, Behemoth, Acid Drinkers i to chyba wsjo.

Ale omijasz najważniejszy punkt ciągle: nie mamy zamiaru zostawać na polskim rynku. A tylko w Polsce będziemy mieli te "tłumy śpiewające z nami polskie teksty". Nigdzie indziej.

Z Mikelem też sie nie zgodzę do końca. Mnie nie jest wszystko jedno w jakim języku do mnie śpiewają. Zwłaszcza w połączeniu z gatunkami muzycznymi. Nie wszystko do wszystkiego pasuje. Z całym szacunkiem - nie cierpię heavy metalu po rosyjsku. Rosyjski to język poetów, a nie agresywnych długopiórych wymiataczy. Tak samo zbawnie brzmi metal po francusku. I, niestety, również po polsku. Muzyki po czesku nie lubię nawet w wykonaniu "gotyckich wieszczy" XIII Stoleti. Nie jest mi wszystko jedno.
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
Kniaź

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeafOfSteel napisał:
Ale omijasz najważniejszy punkt ciągle: nie mamy zamiaru zostawać na polskim rynku. A tylko w Polsce będziemy mieli te "tłumy śpiewające z nami polskie teksty". Nigdzie indziej.

W takim razie zapytam się bezczelnie i złośliwie: ile razy Viridian koncertował poza Polską? Twisted Evil
Książę poznania i wichury,
Jam wróg niebiosów, zło natury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Mikel
Fan

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Liściu wszystko zależy od tego jak to ze sobą gra. Choć powiem że jest sporo zespołów, które nagrywają w rodzinnym języku i to całkiem nieźle brzmi, zleży jest jak to jest wszystko zaaranżowane. Bo nawet najwspanialszy utwór można sknocić przez przekombinowanie.

Read Less
More TV
Powrót do góry
Packa
Bywalec

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to ja tak odbiję od tematu. Jako, że przedstawiłam tutaj swoją opinię "Za j. polskim" się chciałam dopytać, czy mogę się u kogoś doprosić polskich kawałku zespołu? Bo ja na koncercie się szybko nie pojawię niestety Sad Chyba, że na Śląsk przyjedziecie Smile
Powrót do góry
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale polskie kawałki są tylko dwa Very Happy Z czego jeden nie został nagrany:)
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Powrót do góry
Packa
Bywalec

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mię chodzi konkretniej o "Jutro" - proponowałaś już komuś (nie pamiętam komu) w tym temacie Wink Wersję nagraną w pierwszym składzie Viridian. Dobrze kojarzę? Smile
Powrót do góry
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Och tak, ale tego to chyba nawet ja nie mam...
Może Mizra ma?
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Powrót do góry
Packa
Bywalec

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, w takim razie już piszę do niej PW Smile. A jakieś inne nagrania (już nie chodzi mi o język polski) jestem w stanie od kogoś "wyciągnąć"? ;>
Powrót do góry
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu zrobimy tę super-extra kompilację, plus nowości i zaczniemy to sprzedawać Very Happy
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Powrót do góry
Packa
Bywalec

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ileż można czekać? Wink Ja chcę słuchać teraz, a jak już będzie sprzedawane, to zakupić i mieć sobie. O! Smile
Powrót do góry
fianna

PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie! Superkompilacja jest optymalnym pomysłem Smile
mczay
Bywalec

PostWysłany: Pon Maj 21, 2018 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już mowa o językach, to czy moglibyście podzielić się skutecznym sposobem na ich naukę? Chciałabym nauczyć się języka angielskiego, ale zupełnie nie wiem, jak mogłabym tego dokonać. Czy skorzystać z oferty szkoły językowej https://www.speak-up.pl/angielski-dla-doroslych i udać się do niej na profesjonalny kurs? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Nagrania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

Skocz do: