Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żywiołak

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne zespoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
el Caballo
Koń forumowy

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 12:05 pm    Temat postu: Żywiołak Odpowiedz z cytatem

....zagra jutro tj. 23 stycznia w Stodole. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał, to polecam - wściekle energetyczny folkowo ludystyczny rockowo czadowy etno rytmiczny BIOMETAL Wink)). Dwie wyjące wiedźmy na wokalu, basista szarpiący trzewia basu a la Lemmy, bębniarz z piekła i last but not least lider wariat na lirze korbowej używający jej w podobnym celu co Steve Vai gitary Wink. Właśnie wydali swą debiutancją płytę ale niekontrolowane szaleństwo i pozytwną energię najlepiej wydalają na koncertach!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nath
Wściekły fan :)

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchając tej kapeli zawsze się zastanawiam gdzie tam jest ten metal?!

Kto umie pogo? A kto umie POGOniniego! xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
el Caballo
Koń forumowy

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w duszach muzyków ...Gadałem kiedyś z basistą i wychował się on na Black Sabbath Razz

fragmentamit takie "Oko dybuka" może spokojnie uchodzić za doom metal Razz
Powrót do góry
Savil

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wieś tańczy i śpiewa. W duszach to im może wiele grać, dla słuchaczy liczą się efekty. Byłam raz na ich koncercie na "Szantach [sic] nad Zalewem". Err.. ludowe "oj, dana" i spółka, nic więcej. Jak ktoś chce posłuchać piosenek wiejskich bab o Kasince i jej lubym, to akurat. Albo taki repertuar dobrali, albo są przereklamowanym Mazowszem.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Specyficzni są. W sumie to bazuje na naszym folku. Nie na przyjamnych dźwiękach folka z Zielonej Wyspy, albo krain północnych, tylko na naszym, własnym, środkowoeuropejskim. No i mniej więcej dlatego mi się nie podobają.
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
Oki

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię bardzo i cholernie żałuję, że aktualny stan mojego konta wynosi circa 20 zł i musi mi owa kwota wystarczyć do końca miesiąca, bo BARDZO chciałabym pójść Crying or Very sad

Whatever doesn't kill you, simple makes you... stranger.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Nath

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

el Caballo napisał:
w duszach muzyków ...Gadałem kiedyś z basistą i wychował się on na Black Sabbath Razz

No chyba raczej tylko li wyłącznie.

el Caballo napisał:
fragmentamit takie "Oko dybuka" może spokojnie uchodzić za doom metal Razz

Chyba w tych partiach, które są dogrywane w duszach muzyków :p. Może wypowiem teraz herezję, ale Leśne Licho jest moim zdaniem dużo fajniejsze niż Żywiołak :p.

Kto umie pogo? A kto umie POGOniniego! xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Fixxer
Wierny fan

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi też jakoś nie przypadli do gustu, poza tym po wczorajszym Hardzone w Parku jestem średnio wyspany.
Dziękuję, postoje. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
el Caballo
Koń forumowy

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savil napisał:
Wieś tańczy i śpiewa. W duszach to im może wiele grać, dla słuchaczy liczą się efekty. Byłam raz na ich koncercie na "Szantach [sic] nad Zalewem". Err.. ludowe "oj, dana" i spółka, nic więcej. Jak ktoś chce posłuchać piosenek wiejskich bab o Kasince i jej lubym, to akurat. Albo taki repertuar dobrali, albo są przereklamowanym Mazowszem.

A nie nadużyłeś czasem okowity na tym koncercie ? Smile w tekstach Żywiołaka Kasince i jej lubym nie było. Warto czasem posłuchać nieco uważniej.

Faktycznie, przez te nieszczęsne Mazowsze utrwalił się w Polsce stereotyp że każdy folk to musi być Cepelia, przebieranki i usia siusia. Nic bardzie błędnego.

Podejrzewam że wybór imprezy nie był trafiony - jak ktoś przyjechał na ten koncert zgodnie z jego tytułem aby posłuchać o szorowaniu brudnego pokładu przepoconą koszulą albo jakośmy to hej płynęli przez Pacyfik bum tady rady to faktycznie Żywiołak na tę imprezę nie pasował.
Powrót do góry
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak bum tady rady to pasował. Jak Pacyfik to nie Very Happy
Nie mam nic przeciwko nim. Nie kojarzą mi się z Cepelią, ale nieszczagólnie mi przypadli do gustu. Dla mnie brzmią jakoś tak... chaotycznie...
To ma być dzikie i zapewne dobre na Noc Kupały i możliwe, że przy takiej okazji bardzo dobrze by mi "weszło", ale normalnie jakoś nie.
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
Savil

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

el Caballo - ja i nadużycie okowity? Od razu widać, że mnie nie znasz Wink Słuchałam tekstu, było coś o "moim lubym". Za Kasinkę nie ręczę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
el Caballo
Koń forumowy

PostWysłany: Pią Sty 23, 2009 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację, Liściu. Grali kiedyś w Pretekście z okazji Nocy Kupały a w przerwie koncertu podawali rytm dla "sztukmistrzów ogniowych" którzy dali krótki pokaz na zewnątrz klubu. To są idealne okoliczności przyrody dla takiej muzy Razz

Savil - owszem, chyba nie mieliśmy okazji się poznać, także nie wiem czy smakujesz okowitę Razz ale to drugorzędna kwestia.

Liść może potwierdzić, ze mnie żaden tam dziki fan folku, głównie przygrywają mi w głowie mistrzowie progressive metalu Razz ale właśnie Żywiołak przypadł mi do gustu za pozytywny chaos i energię Very Happy
Powrót do góry
Basstard

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi Żywiołak bardzo się podoba - i na żywo, i na płycie. Żywioł i dzikość + mroczne brzmienia liry korbowej... Smakowe Smile

Zero Cepelii, za to oko puszczone do publiki... i czadzior Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne zespoły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: