Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Last.fm

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Newsy!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Faza
Administrator

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 1:13 am    Temat postu: Last.fm Odpowiedz z cytatem

Siedzę sobie i dumam i doszedłem do wniosku, że trzeba wreszcie coś zrobić z Last.fm...

Co zrobić, zapytujecie? Otóż od jakiegoś czasu mamy profil - założony bodajże przez Villemanna - można na nim słuchać kawałków (a nawet je ściągać), oglądać klipy - full wypas. Możnaby nawet trochę ludzi zarazić tą naszą muzyką. Jest jeden problem - mamy konkurencję.

Problem jest faktycznie pojedynczy: był (chyba był, a nie jest, nic nie jestem w stanie się bliżej o nim dowiedzieć) w Australii wykonawca electro o tej samej nazwie (Viridian, w sensie), który zrobił jeden kawałek (następnie zremiksowany w dziesiątkach wersji). Ten jeden kawałek robi nam teraz koło pióra.

Mówiąc krótko: dzięki temu jak funkcjonuje Last.fm, nie ma sposobu na odróżnienie nas od niego. Musimy m.in. współdzielić profil. Mi to szczególnie nie przeszkadza, bo konkurencja nic nie robi, ale niestety oznacza to też, że silnik rekomendujący Last.fm dobiera nam podobnych wykonawców do niego. Powód: ten jeden utwór odsłuchiwany jest częściej niż nasze, w połączeniu z rozmaitymi podobnymi wykonawcami.

Sprawdzałem i żadnego rozróżnienia nie da się w ramach Last.fm zrobić. Pozostają dwie opcje: zmienić nazwę albo ruszyć z kontrpromocją.

Oto właśnie w czym możecie nam pomóc (ja sam nic nie zrobię, bo nie mam sieci). Jeżeli macie konto Last.fm, logujcie się i odsłuchajcie od czasu do czasu nasz materiał w połączeniu z innymi, podobnymi rzeczami. Jeśli nie macie - załóżcie sobie i j.w. Inaczej będę zmuszony obciąć włosy, sprzedać gitary i kupić sampler... Razz

(Na temat tego jak funkcjonuje Last.fm nie za bardzo chcę pisać, bo nie wiem - nie mam konta. Czy ktoś z użytkowników zechciałby to zrobić za mnie?)
Nath
Wściekły fan :)

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś specjalne preferencje co do tego w jakim chcecie być towarzystwie?

Kto umie pogo? A kto umie POGOniniego! xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Sephiroth
Viridian

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil
Viridian

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasyki rocka, Nath, klasyki rocka Very Happy
A tak serio... byle nie w towarzystwie DJ-ów!
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
natalianowak1
Zielony

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem DJ czasem mogą fajnie rozruszać tłum
Fruders
Zielony

PostWysłany: Czw Sie 10, 2017 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz wgl po tych zmianach to last fm jest całkowicie inne kiedyś to jeszcze coś tam się działo a teraz praktycznie każdy już jest na spotify i last fm upada po woli.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Newsy! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: