Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sentencje, które coś dla Was znaczą
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Kawiarenka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zapominajka
Bywalec

PostWysłany: Pon Maj 01, 2006 9:06 pm    Temat postu: sentencje, które coś dla Was znaczą Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu zbieram różne sentencje, złote myśli. wpisuje to zeszytu, który na to przeznaczyłam, czasami na kartki papieru tworząc 'antywalentynki' z sentencjami, które mają mi poprawiać nastrój i wieszam je w widocznym miejscu. wyszukuję i przepisuję 'gotowce', albo fragmenty (zdania) z ksiażek, które właśnie czytam. część jest takich, które mi się podobają i które może kiedyś przydadzą się, żeby komuś podrzucić taki tekścik, a cześć takich, które piszę jako jedyne na oddzielnej stronie zeszytu - sentencje, które wywarły na mnie duże wrażenie.
dlaczego o tym pisze? bo właśnie trafiłam na kilka sentencji w internecie, które mi się spodobały i jestem ciekawa czy Wy też macie takie zdania, które sobie przytaczacie w konkretnych momentach?

a to są sentencje, które najbardziej mi sie podobają z tych, które teraz znalazłam.

Jednego warto nauczyć się od lwa – wszystko, co robi, czyni z całego serca, z pełną determinacją i ze wszystkich sił.
Canakya Pandit (Canakya-niti Śastra 6.16)

Bezużytecznym jest deszcz padający do morza, pokarm dla najedzonego, dar dla bogacza i lampa płonąca w ciągu dnia.
Canakya Pandit (Canakya-niti Śastra 5.16)

Nie ma choroby tak niszczącej jak pożądanie, wroga większego niż szaleńcza miłość, ognia większego niż gniew i szczęścia większego niż to, jakie płynie z wiedzy duchowej.
Canakya Pandit (Canakya-niti Śastra 5.12)

Pieść syna przez pierwsze pięć lat życia, przez następne dzisięć bądź dla niego surowy, a gdy osiągnie szesnaście lat stań się jego przyjacielem.
Canakya Pandit (Canakya-niti Śastra 3.1Cool

Unikaj osoby, która mówi przyjemnie przy tobie, lecz próbuje cię zniszczyć za plecami, gdyż jest ona jak dzban trucizny z mlekiem na wierzchu.
Canakya Pandit (Canakya-niti Śastra 2.5)

Synem jest ktoś, kto ma oddanie dla ojca. Ojcem jest ktoś, kto utrzymuje swych synów. Przyjacielem jest ktoś, komu można zaufać. Żoną zaś kobieta, przy której mąż jest zadowolony i spokojny.
Canakya Pandit (Canakya-niti Śastra 2.4)

a później może wipiszę, kilka tekstów, z moich notatek. a może nie zrobie tego.
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 12:28 am    Temat postu: Re: sentencje, które coś dla Was znaczą Odpowiedz z cytatem

Zapominajka napisał:

Bezużytecznym jest deszcz padający do morza

Woda w morzu też musi się skądś brać. Razz

Zapominajka napisał:

Synem jest ktoś, kto ma oddanie dla ojca. Ojcem jest ktoś, kto utrzymuje swych synów. Przyjacielem jest ktoś, komu można zaufać. Żoną zaś kobieta, przy której mąż jest zadowolony i spokojny.
Canakya Pandit (Canakya-niti Śastra 2.4)

Jeśli niezadowolenie i brak spokoju męża powodowałyby, że żona przestaje być żoną, niepotrzebne byłyby rozwody.
A jakże niewiele wobec powyższego cytatu żon chodzi po tej ziemi Smile
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zapominajka
Bywalec

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 1:30 am    Temat postu: Re: sentencje, które coś dla Was znaczą Odpowiedz z cytatem

woda w morzyu bierze się zazwyczaj z rzek wpadajacych do tego morza. no i z lodowcow, które topnieją. dlatego lepiej, jak deszcz pada tam gdzie potrzebują go np. rośliny.

LeafOfSteel napisał:
Woda w morzu też musi się skądś brać. Razz

Jeśli niezadowolenie i brak spokoju męża powodowałyby, że żona przestaje być żoną, niepotrzebne byłyby rozwody.
A jakże niewiele wobec powyższego cytatu żon chodzi po tej ziemi Smile

żona powinna sprawiać, aby mąż miał niej oparcie, w końcu po to ludzie się łączą w pary, żeby mieć kogoś bliskiego na kim można polegać.
rrico [syndrom]
Wierny fan

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do morza to istnieje taka ciekawa teoria. Przyjeżdżają turyści, każdy włazi w buciorach na plażę, stąd tyle piachu. A morze jest słone, bo leżą takie zgredy na słońcu, pocą sie, a potem włażą do morza.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
NG
Fan

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj generał ze zgromadzonych oddziałów wybiera oficerów o niepospolitej odwadze i sile ducha, wyróżniających się giętkością i siłą fizyczną, a także tych, których wojenne wyszkolenie przekracza przeciętną. Właśnie ci oficerowie dowodzą siłami specjalnymi. Z dziesięciu żołnierzy wybiera się jednego. Z dziesięciu tysięcy jeden tysiąc.

Sun Tzu, chiński teoretyk wojskowości, VI w. p.n.e.

P.S. mówcie do mnie Rambo :>
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 2:59 pm    Temat postu: Re: sentencje, które coś dla Was znaczą Odpowiedz z cytatem

Zapominajka napisał:
woda w morzyu bierze się zazwyczaj z rzek wpadajacych do tego morza. no i z lodowcow, które topnieją. dlatego lepiej, jak deszcz pada tam gdzie potrzebują go np. rośliny.

A w rzekach woda skąd się bierze? Woda, jak wiadomo krąży w przyrodzie. więc potrzebna jest i ta, padająca na rośliny i ta, padająca do rzek i ta, padająca do morza.
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Powrót do góry
Zapominajka
Bywalec

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 7:04 pm    Temat postu: Re: sentencje, które coś dla Was znaczą Odpowiedz z cytatem

wystarczy, jak napada do rzek czy jezior, jeśli rzeka bierze swój początek w jeziorze, a nie ze źródła tryskającego z wnetrza ziemi. dopiero, jak wyschną rzeki, możliwe, że i morza wyschną, ale jak na razie na to się nie zanosi, bo jeszcze zostają topniejące lodowce.
ale raczej za naszego życia i życia naszych dzieci nie dojdzie do globalnej suszy grożącej wyschnieciu mórz i oceanow.
Rebbe Kriegstein
Wściekły fan :)

Skąd: Chateau de Jasnodworska, tymczasowo zameldowany w Nienacku

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, nabiję sobie niekonstruktywnego posta Twisted Evil
Uprzejmie proszę o
a) nie używanie cytatów wypowiedzi zamieszczonych tuż nad własnym postem
b) odpowiadanie POD cytowanym fragmentem
c) czytanie regulaminu postowania na tym forum

W skrócie... w00t? rtfm, n00b! Evil or Very Mad
Zapominajka
Bywalec

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dlaczego nie można pisać nad cytatem tylko trzeba pod? co za różnica? ja lubię nad. w regulaminie nie ma, że trzeba pod.
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 1:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego, że odpowiadasz na konkretną wypowiedź. Chronologicznie ta wypowiedź jest pierwsza, więc czytający trochę się może zgubić napotkawszy najpierw odpowiedź na nią. Aczkolwiek tu czepiać się już nie będę. Nie podoba mi się, ale nie będę.
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Powrót do góry
Zapominajka
Bywalec

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 1:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może i tak. ale cytat i tak rzuca się w oczy czy jest pod czy nad. ale niech będzie po Waszemu, Wasze forum. nie będę się wychylć Wink
Maro
Fanatyk :D

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 2:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W oczy się rzuca, pod mogłabyś zamieszczać jakby owy cytat miał być pasującą jakkolwiek odpowiedzią na to co napisałaś powyżej, a pisanie nad cytatem w celu odpowiedzenia na niego jest troszke niewygodne dla czytającego a prede wszystkim jak wyżej napisano nie chronologicznie ...

A może masz jakieś konkretne powody dla ktorych piszesz/pisałaś nad ??
Rebbe Kriegstein
Wściekły fan :)

Skąd: Chateau de Jasnodworska, tymczasowo zameldowany w Nienacku

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 3:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeafOfSteel napisał:
Dlatego, że odpowiadasz na konkretną wypowiedź. Chronologicznie ta wypowiedź jest pierwsza, więc czytający trochę się może zgubić napotkawszy najpierw odpowiedź na nią. Aczkolwiek tu czepiać się już nie będę. Nie podoba mi się, ale nie będę.

A akurat powinnaś - podstawowa netykieta mailowo/usenetowa. Rolling Eyes
Argument jest jeden, czytelność odpowiedzi. Przy kilkunastu cytatach nad, gdy inni poniżej i powyżej cytują pod, odpowiedź jest absolutnie nieodcyfrowywalna, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi pokazywanie kontekstu i cytaty cytatów, gdzie bardzo często gubi się lub usuwa znaczniki tego kto kogo cytował.

Maro napisał:
A może masz jakieś konkretne powody dla ktorych piszesz/pisałaś nad?

Niechybnie techniczne i wielce usprawiedliwiające.
Albo dysleksję.

Ale i tak kocham wszystkich olewających ortografię/gramatykę/sens postowania/netykietę* bo oni lubią/chcą/muszą/woleliby/niechceimsię* Brick wall

* niepotrzebne olać.
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reeeeebbe, no już dałbyś spokój. Osa Cię w zad ugryzła z okazji wiosny? Zapominajka powiedziała przecież, że się poprawi, nie? Rozumiem gorycz i ja podzielam, ale już nie trujmy sobie odwłoków na zapas. Twisted Evil
No... cieszcie się, że nie zaznaczam wszystkim błędów na czerwono i nie robię dopisków (np. "ortografia i gramatyka do poprawy!!!"), tak jak robi to moderator na forum Elektroda.pl. Bardzo mi się bowiem ten sposób spodobał Smile

Ale koniec offtopu!
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Powrót do góry
Zapominajka
Bywalec

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie poprawię się Wink po swojemu to mogę pisać w mailach czy innych forach. hyhy....Wink
co do ortografi, to raczej jestem w tym dobra, ale są słowa, których nigdy nie nauczę się pisać i zawsze mam wątpliwości, jak się je piesze, w miare możliwości sięgam po słownik.

ale może wrócimy do tematu postu? hę?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Kawiarenka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: