Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fałszywy podgląd, brak spacji

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Księga skarg i zażaleń
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Savil
Wściekły fan :)

PostWysłany: Sob Wrz 30, 2006 10:38 pm    Temat postu: Fałszywy podgląd, brak spacji Odpowiedz z cytatem

Problemy:
- podgląd wygląda inaczej niż post właściwy, bo nie uwzględnia części bocznej z danymi autorki. Mylące i i tak trzeba wysyłać posta, oglądać, i edytować po kilka razy.

- coś zjada spacje. Chciałam między minką a dalszym tekstem zostawić kilkanaści spacji wolnej przestrzeni, niezbędne mi to było do szczęścia. A tu nie wiedzieć dlaczego spacje mi zeżarło i została jedna, jakby wypowiedź była ciągła.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Sob Wrz 30, 2006 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zżeranie spacji jest objawem powszechnym na PeHaPach. Nie wiem, czy coś się da z tym zrobić. W celu złamania ciągłości tekstu polecam ENTER. Razz Albo parę. Z tego, co wiem, enterów nie zżera.
Co do podglądu - to też chyba wymagałoby tajemniczych zmian oryginalnego skryptu. Nie wiem, jak reszta, ale ja po prostu podglądu nie używam.

Może Faza ma na to jakieś rady.
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Savil
Wściekły fan :)

PostWysłany: Nie Paź 01, 2006 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeafOfSteel napisał:
W celu złamania ciągłości tekstu

że niby ja takie brzydkie rzeczy robię? O co ty mnie posądzasz? Wink Ja tylko chcę miec spacje.. A jeśli strzałka ma wskazywać na coś obok, to siłą rzeczy enter odpada.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Faza
Administrator

PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podgląd faktycznie nie uwzględnia sidebara, gdyż jego celem jest pokazać w jaki sposób użyte tagi przełożą się na wygląd końcoweg posta. Kasowanie spacji z kolei to fundamentalna właściwość HTML-a (dla niezorientowanych: języka używanego do tworzenia stron internetowych).

Jeśli dobrze zrozumiałem, zgłoszone problemy dotyczą trudności z formatowaniem tekstu posta. Niestety, to jest forum dyskusyjne - jego celem jest zapewnienie możliwości wyrażania opinii, nie zaawansowanej prezentacji tekstu. Mieliśmy już podobny problem z wierszami. Zapewne dałoby się coś w tej materii zrobić, ale po co? Na forum ważna jest przede wszystkim treść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Księga skarg i zażaleń Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: