Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klip (czyli też nagranie :P)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Nagrania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ann
Lew viridianowy

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrzanić jakość!!! Ty byś widziała jak bardzo niebardzo była ilość publiczności na tym koncercie Razz
mizra
Fanatyk :D

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale za to jaka to była publiczność. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Abi
Bywalec

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trza było robić sztuczny tłum, szum Wink czy co tam Razz
Jednak fakt pozostaje faktem że publika coś ostatnio po kątach się chowa w domu siedzi... gdzie te czasy, że trza było przyjść 2 godz wcześniej co by sie dopchać na szoł Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mizra

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam takie czasy. Koncert Happysad/Farben Lehre/Indios Bravos/Comy/I innych tego typu w Olsztynie w klubie Andergrant. Może nie dwie godziny wcześniej, ale z godzinę na pewno o ile oczywiście ma się kupiony bilet dwa tygodnie wcześniej. Smile

A sztuczny tłum był robiony... Częściowo. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Villemann
Wiecznie zielony

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio przed koncertem Kultu Wink 10 minut po tym jak zaczęli grać ludzi pod Stodołą było nadal z trzy setki. A w środku już komplet z dużym zacieśnieniem przestrzennym Very Happy
Bywalec

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mówię, że tłumy się nie zdarzają. Tylko taka jakaś refleksja mnie naszła,zdaje się że do niedawna nawet bardziej "kameralne" koncerty w mniejszych klubach goszczące gromadziły więcej ludu ale piszę z perspektywy swojego zaścianka, a w stolicy więcej koncenrtów, więcej tłumów Razz
Wink
Powrót do góry
Villemann
Wiecznie zielony

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam wrażenie, że to może dlatego, że zbyt wiele się dzieje na raz.

Kiedyś, dawno temu, jako młodzież, na koncerty chodziłem głównie do domów kultury, czasem do klubów.
Jak była jakaś mocniejsza impreza zapowiedziana, to się na nią czekało i przeżywało.

A teraz jest mnóstwo nowych, prywatnych klubów, a na koncert mocniejszej muzyki live za friko można się załapać niemal codziennie.

Oczywiście jest to dobra sytuacja, takie urozmaicenie, ale może przez nią właśnie te "tłumy" się trochę przerzedziły?
Lew viridianowy

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym ludziom się mniej chce. Coraz więcej jest takich "leniwców", co to wolą w domku przed kompem sobie koncert obejrzeć z płyty, niż pchać się do klubu.
Dawniej rzeczywiście jakaś taka inna atmosfera tym koncertom towarzyszyła.
Matka
Lew forumowy

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech, drzewiej inaczej bywało. Ja pamiętam czasy, kiedy to jakikolwiek koncert był wydarzeniem, na którym pojawiały sie tłumy. Nie dlatego, że nie było komu grać, ale nie było gdzie. Załapac sie na koncerty w klubach to było coś. Wtedy była gwarancja, że przyjdą posłuchać.
Ale wtedy nie było PC, mp3, ba..płyty były tylko analogowe.
Powrót do góry
Kniaź

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem koncertowy w naszym nadwiślańskim jest dosyć złożony i trudno opisać go w jednym poście, ale spróbuję:

Głównym ogniwem napędowym sceny koncwertowej są koncerty wielkich gwiazd takich jak Metallica, Iron Maiden, Cradle Of Filth itp. Tu pojawia się pierwszy zgrzyt - w Polsce taki koncert kosztuje zwykle ponad 100 zł (nadchodzące Kredki z tego co wiem są po 120). Jaki więc jest biznes wydawać tyle na występ skoro mogę sobie pojechać na koncert tejże kapeli do Czech albo na Ukrainę i zapłacić mniej? Na tym tracą polscy dystrybutorzy i ogólnie polski rynek muzyczny.

Kwestia druga = polska scena, a właściwie jej brak. W Rosji nie raz była sytuacja, że zachodnia kapela była supportem rodzimej gwiazdy. Np. Accept supportował Arię. I słusznie - bo Aria jest rosyjskim zespołem, śpiewającym po rosyjsku dla rosyjskich fanów. Natomiast u nas jest odwrotnie - polskie zespoły robią wszystko, żeby być jak najbardziej niepolskie. Do tego dochodzi postawa polskich wydawców, którzy maksymalnie olewają rodzime zespoły. Nic dziwnego, że owe zespoły nie mogą się wybić.

Kolejną kwestią są klubowe koncerty polskich zespołów. Tu kolejny zgrzyt, bowiem kluby te są beznadziejne. Jak wydaję te kilkanaście złoty na bilet to chcę obejrzeć dobry koncert w dobrych warunkach. A nie kolumnę na środku sceny jak to ma miejsce w Metal Cave. Bynajmniej MC nie jest wyjątkiem - kluby metalowe w Warszawie prezentują żałośnie niski poziom - są małe, mają kiepską akustykę i pod wpływem palaczy jest tam straszna siara. Pozytywnie wyróżnia się nowa Progresja - wreszcie mają tam porządną scenę.
Książę poznania i wichury,
Jam wróg niebiosów, zło natury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Wildchild
Fan

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm co do polskiej sceny to racja.Aczkolwiek nie zgodze się ze jest jej brak.Warunkiem tu jest ze nasze społeczeństwo poprostu mało takiej muzyki słucha.Za dużo mamy plastikowych dresiarzy itp itd.Duzy wpływ ma tez to ze jestesmy typowo katolickim krajem i niestety metal jest postrzegany jako zło.
Co do cen to fakt ktos nie uświadomił panom organizatorom ze jak bilet na zachodzie kosztuje np 40 euro(gdzie dla ludzi to niewielki wydatek) to u nas juz moga spobie pozwolic na to nieliczni.
Inna jeszcze sprawa ze w naszym kraju jest chyba najwiecej "Defowców" "Blackowców" no i typowych "Heavy"(Koncert Power to chyba tylko od wielkiego dzwonu).Więc w tym upatruje sie potencjalnych nabywców biletów.
Wytwórnie to inna sprawa.Są nasze rodzimy które maja niskie ceny (Np Pagan Records) ale wydają tylko ... no właśnie Black/Death.JEżeli mówimy o Gigantach to niestety nie pochwalimy sie czym w stylu niemieckiego Nuclear Blast.Dlaczego wjazd na BMF kosztowal 120 zl przynaprawde solidnym secie kapel Black i tyle samo Motorhead przy przecietnym Supporcie.
Nastepnie Kniazu nie zaliczaj MC do klubów gdzie sa wielkie Koncert.No tu zes przegiol poprostu.Mamy Proxime która według mnie jest przyzwoita.Stodoła tez daje spory manewr(choc osobiscie nie przepadam).A Torwar na naprawde spore koncert???Tak samo Stadion Legii i czy wyscigi(Na Duran Duran naprawde duzo ludzi było Wink-byłem Razz).
Apropo robienia z siebie niepolskich zespołów to tez się zastanów.No gdzie oni mają np wypromowac Heavy po polsku.W której polskiej wytwórni???W Pagan rotfl.Odprawią ich.Wysyłac do Nuclear Blast, przeciez oni tak samo powiedza "Dzieki ale mamy to samo u nas i jest tego naprawde dużo"[/url]

"Dłużej niż żyje czas, silniej uderza wiatr
Szybciej niż rzeki nurt, mocniej poczujesz ból"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Desire

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dodam od siebie tylko to, że jednym z wielu powodów nie odwiedzania koncertów jest to, że żyjemy w bardzo szybkim świecie. Świat stawia ogromne wymagania, z dnia na dzień coraz większe ale pieniedzy mniej a jeszcze mniej czasu. Rozwój osobowy to podstawa do znalezienia się w tym swiecie a to zajmuje kupę czasu, no a przeciez trzeba się jeszcze z czegoś utrzymać. Zarobki są zwykle średniej wielkości, umożliwiającej pokrycie podstawowych potrzeb. A na prace tez potrzebny czas. I trzeba jeszcze kiedyś spac..No i gdzie tu jest miejsce na koncerty?? Mamy za krótką dobę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kniaź

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po kolei:

"Metal postrzegany jako zło". - trudno mi się zgodzić. Gdyby to była kwestia "katolickości" to mielibyśmy scenę tzw. white metalu, czyli metalu chrześcijańskiego. Jedyną polską kapelą metalową o stricte chrześciajańskim przekazie jaką znam jest Creation of Death a oni furory nie zrobili (bo 2 TM 2,3 to jednak nie jest metal).

Co do liczebności fanów heavy - mylisz się. Wystarczyło przyjść na koncert Turbo w Parku, albo na koncert Grave Digger w Proximie. Byłem na obu - było tak pusto, że aż się przykro robiło, a bilety były śmiesznie tanie. Gdzie ci fani heavy??

Jeżeli chodzi o promowanie polskiego heavy to spójrz sobie na Monstrum - śpiewają po polsku i mają liczne sukcesy i całą rzeszę fanów. A np. taki Chainsaw wydał płytę na zachodzie i co z tego? Całkowicie ich tam olano. Podobnie Gutter Sirens czy Hellfire. Na zachodzie nikt nie będzie inwestował w polskie kapele, bo mają pod dostatkiem swoich zespołów.

Co do postu Desire - jaki jest pożytek z zarobionych pieniędzy skoro nie ma kiedy ich wydać? Dlatego staram dzielić swój czas na naukę, pracę i rozrywkę. Najpierw zarabiam kasę a potem chodzę na imrpezy i ją przepijam. Very Happy
Książę poznania i wichury,
Jam wróg niebiosów, zło natury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Desire

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jesteś w stanie zarobić na tyle sporo, że starcza Ci na utrzymanie i dodatkowo na rozrywkę, to chwała Ci za to. Niestety nie każdy ma tę możliwość a jest to zdecydowana większość. J asię do niej zaliczam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wildchild
Fan

PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Metal postrzegany jako zło". - trudno mi się zgodzić. Gdyby to była kwestia "katolickości" to mielibyśmy scenę tzw. white metalu, czyli metalu chrześcijańskiego. Jedyną polską kapelą metalową o stricte chrześciajańskim przekazie jaką znam jest Creation of Death a oni furory nie zrobili (bo 2 TM 2,3 to jednak nie jest metal).

To mało znasz.Bo takich kapel jest dużo, aczkolwiek to totalne podziemie.
A realia sa takie jakie są.Że metal w naszym społeczeństwie cieszy się małą popularnościa jak na 40 mln państwo.

Cytat:
Co do liczebności fanów heavy - mylisz się. Wystarczyło przyjść na koncert Turbo w Parku, albo na koncert Grave Digger w Proximie. Byłem na obu - było tak pusto, że aż się przykro robiło, a bilety były śmiesznie tanie. Gdzie ci fani heavy??

na GW nie byłem natomiast byłem na Koncercie Turbo w Proximie(zapewne to był inny Koncert) bo ludzi było naprawde sporo.I aż przyjemnie było jak wszyscy spiewali np "Dorosłe Dzieci".

Cytat:
Na zachodzie nikt nie będzie inwestował w polskie kapele, bo mają pod dostatkiem swoich zespołów.

A co Ja napisałem wyżej????

"Dłużej niż żyje czas, silniej uderza wiatr
Szybciej niż rzeki nurt, mocniej poczujesz ból"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Nagrania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny
Strona 19 z 21

Skocz do: