Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak to wygląda na wschodzie...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne zespoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kniaź
Fanatyk :D

PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grać też może. Tylko w tym wypadku muzyka nie powinna zależeć od gustu, tylko bezczelnie być nastawiona na to, żeby przyciągnąć jak najwięcej fanek, które potem będzie można rozebrać. Trzeba być pragmatycznym. Very Happy
Książę poznania i wichury,
Jam wróg niebiosów, zło natury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Maro

PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, to ktoś jeszcze chętny ?? :>
Ewentualnie może chętna ?? Very Happy
Nath
Wściekły fan :)

PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz, bo ja się zgubiłem... MAro, Ty szukasz chętnych do wspólnego grania czy rozbierania Wink

Kto umie pogo? A kto umie POGOniniego! xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Maro

PostWysłany: Sro Gru 27, 2006 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno nie wyklucza drugiego Wink
Faza
Administrator

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontynuując główny wątek dyskusji... Wink Niezależnie od indywidualnych aspiracji arytstycznych, trzeba jeszcze z czegoś żyć więc warto znaleźć złoty środek między autoekspresją, a potencjałem komercyjnym wykonywanej muzyki. Dlatego też warto słuchać, co mają do powiedzenia krytycy, a co słuchacze. Muzykę dla siebie robię dla siebie w domu, zaś to co następnie wynoszę na scenę jest muzyką dla ludzi - chciałbym, żeby im się podobała i nie widzę w tym nic zdrożnego.

To, że rock umarł to chyba wszyscy widzimy naocznie. Na chwile obecną nie widzę żadnych naprawdę fajnych młodych zespołów, które odnosiłyby sukces komercyjny, czy u nas, czy na świecie. Nie oznacza to jednak, że nie da się go wskrzesić.

W kwestii kolesi z Polibudy, to najpierw trzeba jakichś mieć. Poza tym niestety, życie nauczyło mnie nie polegać na koleżeńskiej pomocy i "przysługach za flaszkę" (z całym szacunkiem dla wszystkich, którzy kiedykolwiek nam pomogli Very Happy ).

Co zaś do robienia sobie jaj z samych siebie - tu już na dwoje babka wróżyła. Może to się spodobać, albo nie. Reputację łatwo jest sobie spieprzyć, trudno odbudować. Co gorsza, Lordi już się wpuścili w kanał, bo ludzie po wsze czasy pamiętać będą ich jako łebków co się poprzebierali za potwory, a nie za muzykę. To nie Kiss, którzy oprócz makijaży mieli jeszcze sporo hitów, które po dziś dzień pozostają rozpoznawalne dla przeciętnego słuchacza. Lordi wygrali Eurowizję na prawie szoku, ale nie wróżę im z tego powodu dramatycznego wzrostu popularności. Tak samo King Diamond - mnóstwo osób wie kto zacz, ale to nie znaczy, że kupili jego płyty.
Desire

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, to ja jestem przykłaem. Znam King Diamond ale go nie znoszę, bo nie trafia kompletnie w mój gust. Ryki i jakieś trzaski nie można nazwać muzyką.

Co do komercyjności, taki Therion np. Ich klipów nie obejrzysz na żadnych stacjach muzycznych, nie usłyszysz w radiu, raz mi się zdarzyło ich usłyszeć w Radiostacji gdy jeszcze była bardziej rockowa, ale tylko dlatego, że był wieczór skandynawskiego rocka. Można by wywnioskować, że zespół mało znany, właściwie lokalny. mało interesujący. A jednak, grają już 21 lat i nadal tworzą, wydają płyty (w tym na winylach) na całym świecie, mają fanów na całym świecie i nie zapowiada się na koniec twórczości, pomimo, że nie produkują własnych prezerwatyw czy też piwa jak to jest w przypadku Nightwisha (chociaż akurat tu gumki i browar nie pomogły, zespół doczekał się zastoju, niektórzy twierdzą nawet, że końca). Reasumując, można robić wielką karierę muzyka zarówno będąc komercyjnym jak i nie, ale w obu przypadkach, zalezy od tego, co się daje ludziom.

A tak w ramach dodatku od siebie..
Co do Lordi to wzrosła znacznie ich popularność, przynajmniej w Finlandii, ba doczekali się nawet parku nazwanego ich imieniem. To, że są bardzo popularni w kraju, to już jest dla nich sukces. Na pewno się cieszą, że osiągneli to, co chcieli. Czy chcą czegoś więcej? Myślę, że jak każdy zespół. Czy na to zasłużą, ich twórczość i czas pokaże.

Ostatnio zmieniony przez Desire dnia Sro Sty 03, 2007 6:09 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rebbe Kriegstein

Skąd: Chateau de Jasnodworska, tymczasowo zameldowany w Nienacku

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Desire napisał:
No, to ja jestem przykłądem. Znam King Diamond ale go nie znoszę, bo nie trafia kompletnie w mój gust. Ryki i jakieś trzaski nie można nazwać muzyką.

O LOL Shocked
Klasyczny NWOBHM, melodyjne złożone solówki, świetne riffy, wokal raczej bardzo wysoki, falsetowy niż ryczący. Chyba mówisz o innej kapeli, moja droga. Wypowiadasz się jakbyś miała na myśli jakiś death / black conajmniej Very Happy
Desire

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten falset połączony z rykami, stękaniem i jękami jakby mu co nieco wyżynali to nie jest to co lubię. Poza tym sama linia melodyczna jak dla mnie chaotyczna. Czasem klawisze nadrabiają, ale to i tak nie dla mnie, nie podoba mi się, nie lubię i już. Z całym szacunkiem dal jego fanów.
Powrót do góry
Kniaź

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc komentując wypowiedź Fazy. Co do krytyków i słuchaczy zacytuję Andrzeja Sapkowskiego, który w jednym z wywiadów cytował Zelaznego: "tylko głupi pisarz nie słucha tego, co mówią jego fani, ale tylko ultragłupi pisarz robi to, czego fani od niego chcą". Very Happy Fakt, muzyka powinna się podobać, tylko że każdy ma inny gust. Jeden lubi granie techniczne, inny byle głośniej i byle szybciej, a jeszcze inny lubi muzykę, która ma nastrój. Tego się nie da pogodzić, trzeba więc robić swoje.

Co do przysług za flaszkę, to mnie po prostu korci, żeby wypomnieć Viridianowi teledysk. Jakoś nie przypominam sobie by zespół do tego wynajął profesjonalne studio i profesjonalnę ekipę telewizyjną. Very Happy Nie mam pojęcia jak wyglądał układ pomiędzy zespołem i operatorem Maro, i wcale mnie to nie interesuje, ale właśnie wyglądało to na taką przysługę. Tym niemniej, często się można zawieść, nie znaczy to jednak, że nie warto próbować.

Kompletnie się nie zgadzam z teorią, że rock umarł? Gdzie umarł? Było pojechać na ostatni Woodstock i rozejrzeć się ile tam było ludu. Nawet biorąc pod uwagę, że połowa przyjechała, żeby się narąbać i poseksić z dala od rodziców, zostaje nam całkiem spora gromada fanów rocka, którzy przyjechali, żeby się bawić. Rock nie umarł, tylko niektórzy próbują zamknąć go w getcie bladolicych, na czarno ubranych osobników. To raczej ogólno pojęta fonografia umiera, ale o tym dyskusja jest w oddzielnym temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Desire

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No no, na Woodstocku to fakt, byłam, widziałam i faktycznie jest jak Kniaź mówi.
Powrót do góry
Faza
Administrator

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kniaź napisał:
Co do krytyków i słuchaczy zacytuję Andrzeja Sapkowskiego, który w jednym z wywiadów cytował Zelaznego: "tylko głupi pisarz nie słucha tego, co mówią jego fani, ale tylko ultragłupi pisarz robi to, czego fani od niego chcą".

Pewnie dlatego AS pisze takie czerstwe książki. Razz

Wiedziałem, że klip zostanie przypomniany stąd nawias. Czytaj Waść.

Na Woodstock ludzie jeżdżą, bo to Woodstock. Czytałem forum WOŚP po ogłoszeniu zeszłorocznego składu i wiem, że stosunkowo niewielu z piszących jechało tam dla zespołów. (Na Woodstocku zresztą rocka jest najmniej.) A świadectwem śmierci rocka jest choćby to, że ja - stary rockers - nie mam czego słuchać, tylko staroci i dziadków.
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Wto Mar 06, 2007 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój kumpel z Jugosławii podesłał mi linka do klipu, jaki zrobiła hip-hopowa formacja, w jakiej udziela się na basie.
Wygląda to tak Razz
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=2012871893
Razz Smile
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nath

PostWysłany: Wto Mar 06, 2007 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyglada to... Ciekawie, ale żebym jeszcze tekst rozumiał ^^'

Kto umie pogo? A kto umie POGOniniego! xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Faza
Administrator

PostWysłany: Czw Mar 08, 2007 3:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po obejrzeniu klipu doszedłem do wniosku, że Kniaź ma jednak rację (chylę kapelusza... Very Happy). Porównanie do tego, co w gatunku robi się u nas, zdecydowanie wypada na naszą niekorzyść. Full profeska, bardzo mi się spodobało.

"Trubadury..." Very Happy
Kniaź

PostWysłany: Czw Mar 08, 2007 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabawne jest ten klip. Tylko taka mała formalność: Liściu, Jugosławia już od kilku lat nie istnieje, Faza, oni są z południa a nie ze wschodu. Razz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne zespoły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: