Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Elementh (czyli kapela Youl'a)
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne zespoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Youlo
Wściekły fan :)

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 3:34 am    Temat postu: Elementh (czyli kapela Youl'a) Odpowiedz z cytatem

Co prawda nie mamy jeszcze nic nagranego senso stricte (tylko kilka kawałków - w surowym stanie zgrywane na kompie i to bez wokalów), ale idziemy do przodu. Można nas określić jako "hard rock", choć samo "rock" będzie równie trafne. Nie jesteśmy napewno kapelą hip-hopową Twisted Evil

Zacznę od początku...
Jakoś na przełomie sierpnia i września, ja, mój braciak Goth, kumpelowaty Kazon (niektórzy mieli ich okazję poznać), Marta (nasza wokalistka, która będzie mój głos wspierać swoim) i Skrzat - alias "Pani S", tudzież "WZK" czyli "Wyp... Z Kapeli! (o tym może kiedy indziej) zastanowiliśmy się i wydumaliśmy, że zmontujemy sobie zespolik. Myśl niby prosta, ale wiadomo - trudniej dokonać. Ale koniec końców, pierwszą próbę mieliśmy jakoś na początku października i od tamtej pory (oprócz przejedzonego covera - "Idź Precz") mamy na tapecie kilka (konkretnie 4) kawałków o tytułach: "Road Slave", "Missing Parts Of Life", "Permission To Crash" i (moje oczko w głowie) "Reaniemotion". Koncepcji przybywa, szukamy perkusisty (możliwe, że już niedługo jeden znajomy się wpisze), raz się zgadzamy, a raz nie. Częściej - nie.
Jestem liderem zespołu. Żeby było zabawniej - zostałem WYBRANY na takowego, nie wyrywałem się, tak się jakoś złożyło... Poza tym staram się śpiewać (łomatko!) i wychodzi mi to z różnym skutkiem.
Kazon gra na gitarce, tak samo Goth. Wymieniają się kwestiami gitarowymi, więc nie pytać mnie kto jest np. gitarzystą prowadzącym, bo to zależy od utworu.
Na drugim wokalu jest Marta. Wbrew pozorom ona nie należy do "chórku", jest po prostu drugim głosem kapeli, choć jeden kawałek JUŻ ("Reaniemotion") śpiewać będę sam, ale żeby było fair, Marta odśpiewa coś, co ma tytuł "Tuż Za Tobą", co dopiero weźmiemy na warsztat.
Na basie gra Danon, osobnik bliżej mi nieznany. Jest on drugim basistą w "historii" Elementhu (napisałem w cudzysłowiu, bo nie istniejemy zbyt długo, więc słowo "historia" w naszym przypadku śmiesznie brzmi), tuż po Skrzacie (moja była Shocked ), którą to Kazon właśnie kiedyś ochrzcił "WZK!". Ale nie wiadomo, czy Danon zostanie w Elemencie na dłużej.
Perkusistą ma być człowiek, którego znam dość dobrze. Człowiek grający od 8 lat na perce, choć z półroczną przerwą. Ale mam nadzieję, że szybko się odświerzy... Gruby (bo o nim mowa) powinien się sprawdzić. Oby.
Zastanawiamy się nad klawiszami (w sensie fortepian-sound, a nie elektro) w niektórych kawałkach. Co prawda Kazon potrafi parapet obsłużyć, ale się nie rozdwoi, więc w razie czego będziem szukać "doczepnego" klawiszowca. Mamy tu jedną osobę na oku, ale nie powiem nic więcej w tej kwestii.

Tak póki co wygląda Elementh. Ja piszę teksty (nie zawsze dobre, nie zawsze złe), Kazon i Goth tworzą muzykę. I szczerze wierzę, że kiedyś... Że kiedyś będziemy mogli stworzyć własną stronkę i że będzie o nas głośno...
Marzenie?
Owszem. Ale pracujemy nad jego spełnieniem!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia! Gracie fajnego bluesrocka z przyszłością, zaskakująco brzmiącego "w rękach" osób tak młodych.
Życzę Wam z całego serca sukcesów. I życzę sobie być informowana o postępach.
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Youlo

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Reaniemotion" (moje oczko w głowie) ma ponoć przejść drastyczną przemianę pod kątem muzycznym... Ponoć ma zostać rytm i styl (daj Boże!) ale ma brzmieć bardziej rockowo (jak niektórzy słyszeli, "Reani" brzmiało bardzo nie-rockowo, bardziej bluesowo)... Jak to będzie, się okaże.

Jak już mówiłem, tekstu i sposobu "śpiewania" nie zmienię, choćby nie wiem co, gdyż jest to mój najlepszy tekst, moja perełka Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Youlo

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha! Dorobiliśmy się nowego basisty, perkman "w drodze", nowy kawałek na tapecie i salka za 200 zł miesięcznie na oku Very Happy
Będzie git.
Kniaź
Fanatyk :D

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawaj jakieś demo. Wink
Książę poznania i wichury,
Jam wróg niebiosów, zło natury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Youlo

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demo będzie jak dogramy wokal Very Happy Póki co sama muza, więc nie mam co rozsyłać... Zresztą, najpierw musimy się "ustabilizować" składowo. Wtedy będzie stronka i coś się tam wrzuci do zassania.
Desire

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekamy z niecierpliwością Twisted Evil

p.s pozdrowienia dla "brata" tamdam tamdam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Youlo

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już Fazowiec sypie niusami, to ja też się pochwalę.
Dwa kawałki mamy już opracowane (brak tylko perki i basu), jeden mamy na warsztacie w obróbce końcowej. Do tego będziemy kombinować niedługo nad "Reaniemotion" znanym niektórym osobom. Zasadniczo ma zmienić się muzyka, bo Goth i Kazon stwierdzili, że to mało ambitne, nudne i nie będą przez 5 minut grać takiego "przynuda"... W sumie mówili to już dawno, ale miałem nadzieję, że im się odwidzi, albo zapomną... A mógł być taki fajny kawałek no...
Póki co, to tyle. Do niedzieli (mam nadzieję) wyjaśni się czy Gruby będzie naszym perkmanem, czy nie.

A swoją drogą, niedługo może zaczniemy w końcu pracę nad kawałkiem pt. "The Restless Carnival (Viridian Tribute)" Cool
Tekst wygląda póki co tak:

Cytat:

You may say, tonight I'm searching
Cause I'm restless, restless like a fool
And my "age" - this word is empty
Come and reach it, reach it like I do
Like I do...

"Fly through the night, out of reach, out of sight"!

And this show, tonight I'm watching
And I don't, I don't believe my eyes
The Fools Carnival is creeping me out
Untill the time, when final curtain falls
It falls...

YEAH!

Don't give it up
As the music fades
Another morning's coming
So make Your life
Make Your life complete

"Don't look back, You've got the World in your hands!"

Peter Pan is flying with me
Around the world, that we got in our hands
Through the night we came here to see
The Restless Carnival Before It Leaves
Before It Leaves...
Before It Leaves!

You may say, tonight I'm searching
And I don't, I don't believe my eyes
Through the night we came here to see
The Restless Carnival Before It Leaves

"Fly through the night, out of reach, out of sight!"

LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked
Znaczy, znam to, ale tu mogę pokazać swoją pierwszą reakcję Razz
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Powrót do góry
Youlo

PostWysłany: Sro Lip 25, 2007 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, i Elementh będzie się brał za nagranie swojego pierwszego demo Smile Będzie na nim około 9 naszych kawałków plus około 2 - 3 coverów. Jak tylko będzie zgrane - wrzucamy w sieć i tylko brać - słuchać - nienawidzieć/kochać (niepotrzebne skreślić).
Youlo

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 1:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ciężkich bojach, po rozstaniach i zejściach, po walce ze sprzętem, w końcu mogę oficjalnie powiedzieć: Elementh przystępuje do nagrań. A nagrań będzie spora dawka. Na początek demówka o nazwie "Permission To Crash", na której znajdą się utwory: "Permission To Crash", "Road Slave", "Upadły", "Smak Koloru" i "Missing Parts Of Life". To na początek, bo potem zaczynamy nagrywać dwupłytowy album ("And Have A Smoke") + album z coverami (chyba "The Fun Times")...
Ponadto pracujemy nad własną stronką, na której, rzecz oczywista będzie można posłuchać tego, co nagramy na demówkę...

Stay tuned!
Maro

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 1:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie nagrywacie ?Razz
Youlo

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 1:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W studiu... u Kazona Very Happy ma taki sprzęt, że spokojowo możemy nagrywać.
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak... plany ambitne. Bardzo dobrze.
A'propos mojej obietnicy złozonej Wam na ostatnim koncercie - muszę zrobić z mordy cholewę. Panowie: nie w takich warunkach.
Youlo juz wie, o czym mówię, niestety.
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Powrót do góry
Maro

PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Youlo napisał:
W studiu... u Kazona Very Happy ma taki sprzęt, że spokojowo możemy nagrywać.

Znaczy co ?? SB Audigy ?? Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne zespoły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: