Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Taki duży z basem i kapelą...
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne zespoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
el Caballo
Koń forumowy

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 9:05 am    Temat postu: Taki duży z basem i kapelą... Odpowiedz z cytatem

...wystąpi w Stodole 14 czerwca

żródło : http://www.typeonegative.net/tour.html

chyba się przejdę IHAA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fianna
Fanatyk :D

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile)) Kto się wybiera Smile?

Ceny biletów
w przedsprzedaży 110 zł
w dniu koncertu 125 zł
Kniaź

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja idę na Heaven & Hell. Stary skład Black Sabbath z Dio na wokalu przekonuje mnie bardziej niż Żelazny Piotruś. Wink
Książę poznania i wichury,
Jam wróg niebiosów, zło natury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
el Caballo
Koń forumowy

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja widziałem Black Sabbath w (prawie) oryginalnym składzie tzn Ozzy Iommi Geezer i zamiast Warda byl Carmine Appice, to było ładnych pare lat temu w Spodku, i teraz nie chce sobie psuć wspomnień. Dio jest fajnym wokalistą ale wolę go we własnej formacji.
A na Typach może być mrocznie Very Happy
Powrót do góry
Kniaź

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wolę Black Sabbath z Dio. Twisted Evil Dlatego mnie to cieszy. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
el Caballo
Koń forumowy

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w tej kwestii jestem ortodoksem i jak Sabbath to z Ozzym Smile zaden inny wokal, nawet najlepszy taki jak Dio czy Gillan mi nie podpasował, nie mówiąc już o wynalazkach typu Tony Martin....
Powrót do góry
Rebbe Kriegstein
Wściekły fan :)

Skąd: Chateau de Jasnodworska, tymczasowo zameldowany w Nienacku

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

el Caballo napisał:
A ja w tej kwestii jestem ortodoksem i jak Sabbath to z Ozzym Smile zaden inny wokal, nawet najlepszy taki jak Dio czy Gillan mi nie podpasował, nie mówiąc już o wynalazkach typu Tony Martin....

Zeeeejdź z Tony'ego! Evil or Very Mad
Headless Cross czy TYR to jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze albumy Sabbs bez Ozzy'ego. Ronnie wrócił do najlepszej formy, słyszałem bootlegi z niedawnych koncertów, czytałem recenzje. A Ozzy? Ozzy wokalnie nie żyje. Nie wygląda też jakby jeszcze żył.

Niedługo będzie chodzącym złamaniem Maskarady i zjedzą go Justicarzy Rolling Eyes
Kniaź

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt, Ronnie rządzi. Byłem na koncercie Dio w Stodole i był to jeden z najlepszych występów jakie widziałem w życiu. Very Happy Jedyne co mnie martwi, to fakt, że koncert H&H będzie na Torwarze. Kto choć raz tam był, ten wie, że Torwar ma iście beznadziejną akustykę. Nie wiem jak dźwiękowcy sobie z tym poradzą.

A za Ozzym nigdy nie przepadałem. Jest dobrym showmanem, ale jego wokal jest technicznie średni. Fakt, nagrał sporo dobrej muzyki, jednak są lepsi od niego. Very Happy
Powrót do góry
Wraith
Fan

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

el Caballo napisał:

Można być ortodoksem, ale trzeba docenić dobry wokal. Tony Martin to, wg. mnie, najlepszy wokalista Black Sabbath. Headless Cross i Tyr to moje ulubione płyty. Doceniam zarówno Ozzy'ego jak i Ronnie'go - dobrzy wokaliści, szczególnie Ronnie, ale gdzie im tam do Martina.
Rebbe Kriegstein

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znaczy, Wraith - rozróżnijmy dwie rzeczy. Ronnie James to klasyk rockowego wokalu - podparł najsilniejszy skład Rainbow! Wyczyny takie jak nagłośnienie Carnegie Hall (bodaj) z płuca (śpiewał bez mikrofonu przy nagłośnionej kapeli - inna, że sala operowa, więc akustyka perfetto) nie mogą nie budzić podziwu Smile

Ronnie James to również klasyk hardrockowo-metalowy, jego solowa twórczość również była przez lata na wysokim poziomie.

Epizod z Sabbs miał lepsze i gorsze albumy, tak jak jego kariera solowa. Dehumanizera bardzo lubię, jest super zaśpiewany i cieszę się że kawałki z niego ("Too Late"!!!) znalazły się na setliście Heaven & Hell. Mob Rules jest jednym z moich ulubionych albumów z nowych Sabbs - ten album łykam cały, w przeciwieństwie do tych z Martinem.

O ile Martinowskie Cross Purposes czy Forbidden miały mniejsze szczęście do materiału, to akceptuję i lubię je paradoksalnie całe. Ulubione kawałki mam zaś z albumów które lubię kawałkami; z "Headless Cross" lubię tylko trzy - tytułowy, "Devil and Daughter" i "When Death Calls", Z TYR'a na przykład "Feels Good To Me" średnio lubię, a na "Heaven In Black" muszę mieć klimat.

Tym niemniej, Martinsa nie stawiałbym ponad Ronniem z jednego powodu. Ronnie w formie na żywca zasługuje na swój stagename, Tony nie dawał rady na tym materiale który słyszałem - jego Live z materiału HC/TYR/Cross/Forbidden był cienki i z zadyszką niestety - ale, może, kłopoty zdrowotne, nie znam otoczki sprawy. Niestety jego solowy materiał już nie jest tak przekonujący, przede wszystkim jest leciutki i nie ma w nim tego majestaty takiego "Sabbath Stones" czy "When Death Calls" Crying or Very sad
Faza
Administrator

PostWysłany: Sro Mar 28, 2007 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy Martin występował z Sabbsami w Warszawie (1995 rok, trasa Forbidden), był spoko. Niemniej też bym ostrożnie podchodził do stawiania go nad Dio. Skalę ma zapewne większą (zwłaszcza teraz, gdy Dio się postarzał), ale na moje ucho Ronnie jest lepszy technicznie.

Co zaś do Ozzy'ego - lubię go i cenię, ale powinien już sobie dać spokój. Jeżeli przez pięć lat jeździ się w trasę z zespołem wykonując te same siedem kawałków i nie daje sobie rady z zaśpiewaniem ich - czas na emeryturę!
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 3:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja chcę iść i na H&H i na T.O.N.

A co do wokalistów Sabbatów, to Martin i Dio rządzą!!!
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
el Caballo
Koń forumowy

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oho trafiłem na silny front Martinowski Laughing

A ja i tak wole Ozza. Oczywiście są lepsi wokaliści, mający więcej oktaw w zasięgu albo perfekcyjną technikę, ale co z tego jak feelingu w tym za grosz. Oczywiście ta uwaga nie dotyczy DIO - jest rewelacyjnym wokalem. Ozzy ma po prostu niepowtarzalny, mechaniczno - wyjący głos który wg mnie idealnie pasuje do muzyki Sabbath.

A przede wszystkim, głos musi być absolutnie rozpoznawalny i wyjątkowy. Geoff Tate zapytany kiedyś o ocenę wokalu Briana Johnsona z AC/DC rozpromienił się i rzekł "Brian? To fantastyczny facet, zawsze pierwszy stawia kolejkę" Wink
Powrót do góry
Rebbe Kriegstein

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

el Caballo napisał:
Oho trafiłem na silny front Martinowski Laughing

Pech Very Happy

Cytat:
A ja i tak wole Ozza.

Twoje lewo Twisted Evil

Cytat:
Oczywiście są lepsi wokaliści, mający więcej oktaw w zasięgu albo perfekcyjną technikę, ale co z tego jak feelingu w tym za grosz.

Że niby u Tony'ego? Poza tym, u lepszych technicznie wokalistów brak feelingu?

Dwa słowa, mate - Jorn Lande Twisted Evil

Cytat:
Oczywiście ta uwaga nie dotyczy DIO - jest rewelacyjnym wokalem. Ozzy ma po prostu niepowtarzalny, mechaniczno - wyjący głos który wg mnie idealnie pasuje do muzyki Sabbath.

Do starych albumów, tak - głównie przez przyzwyczajenie IMNSHO. Ale w porządku. Tym niemniej, przy materiale z gatunku TYR / Headless Cross / Dehumanizer / Mob Rules Ozzy prędzej wypociłby kilo koki niż to zaśpiewał Rolling Eyes

Cytat:
A przede wszystkim, głos musi być absolutnie rozpoznawalny i wyjątkowy.

IMO nie musi. Dobrze jak jest.
Kniaź

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LeafOfSteel napisał:
A ja chcę iść i na H&H i na T.O.N.

A ja na H&H i Turbo. Cool
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Inne zespoły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: