Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gry, quizy i inne takie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Kawiarenka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Matka
Lew forumowy

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co, też sobie zrobiłam. Ale dziwne wyniki.
You Scored as Buddhism
You scored as Buddhism. Your beliefs most closely resemble those of Buddhism. Do more research on Buddhism and possibly consider becoming Buddhist, if you are not already. In Buddhism, there are Four Noble Truths: (1) Life is suffering. (2) All suffering is caused by ignorance of the nature of reality and the craving, attachment, and grasping that result from such ignorance. (3) Suffering can be ended by overcoming ignorance and attachment. (4) The path to the suppression of suffering is the Noble Eightfold Path, which consists of right views, right intention, right speech, right action, right livelihood, right effort, right-mindedness, and right contemplation. These eight are usually divided into three categories that base the Buddhist faith: morality, wisdom, and samadhi, or concentration. In Buddhism, there is no hierarchy, nor caste system; the Buddha taught that one's spiritual worth is not based on birth.

Buddhism
90%
Hinduism
80%
Agnosticism
80%
Confucianism
70%
Satanism
50%
Haruhism
50%
Islam
40%
Atheism
30%
Paganism
30%
Christianity
20%
Judaism
10%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fixxer
Wierny fan

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kniaź napisał:

Ciekawy wynik. Moje przekonania stawiają satanizm i ateizm w całkowitej opozycji. Very Happy

Przecież nie jest powiedziane że satanista musi być wierzący. Satanizm do bardziej filozofia i sposób postępowania, niż religia. Satanista może wierzyć w istnienie jakiegoś boga (np Set), wierzyć bardziej w siły sprawcze typu natura czy życie, lub też nie wierzyć w nic.
Podoba mi się ten test. Bardzo fajnie przygotowany i daje sensowne wyniki.Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Savil
Wściekły fan :)

PostWysłany: Sob Gru 06, 2008 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

You Scored as Atheism

{Ach, tak? - dop. Sav}

You scored as atheism. You are... an atheist, though you probably already knew this. Also, you probably have several people praying daily for your soul. Instead of simply being "nonreligious," atheists strongly believe in the lack of existence of a higher being, or God.

Atheism 80%
Satanism 70%
Agnosticism 65%
Hinduism 60%
Confucianism 50%
Haruhism 40%
Paganism 35%
Buddhism 35%
Islam 15%
Christianity 10%
Judaism 0%

Jakoś wszystkim ten biedny judaizm taki niski wychodzi.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Faza
Administrator

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Kniaź: Satanizm i ateizm słabo do siebie pasują, jakkolwiek by na to nie patrzeć. Satanizm jest światopoglądem deistycznym, nawet rozumiany w tak pokrętny sposób, jak w przypadku tego testu.

@Savil: Judaizm trzeba po prostu mieć we krwi... Wink

Edit: Zrobiłem sobie quiz i wyszło, że jestem agnostykiem (co mnie wcale nie dziwi) - zapewne dlatego, że nie było Taoizmu... Full results follow:

Agnosticism 90%
Atheism 70%
Satanism 70%
Buddhism 60%
Confucianism 60%
Hinduism 50%
Paganism 40%
Haruhism 30%
Islam 15%
Christianity 10%
Judaism 0%

Jak widać, nie jestem w najmniejszym stopniu starozakonny, choć ostatnio czytam księgi mojżeszowe do poduszki. Very Happy
Desire
Fanatyk :D

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

You Scored as Haruhism

You scored as... Haruism. You probably are a weirdo, a fan of paranormal events or only an otaku that understood the quotes of Haruhi in some questions. You like a lot tales about strange happenings, unbelievable presences and mysterious events. Do some research about Suzumiya Haruhi No Yuutsu if you don't know it. But be aware of time-pirates, alien abductions, sasquatches, ghostbusters and honest politicians!

Haruhism
85%
Buddhism
75%
Atheism
65%
Agnosticism
65%
Hinduism
65%
Christianity
60%
Paganism
60%
Judaism
55%
Islam
50%
Confucianism
45%
Satanism
35%

awesome Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kniaź

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faza napisał:
@Kniaź: Satanizm i ateizm słabo do siebie pasują, jakkolwiek by na to nie patrzeć. Satanizm jest światopoglądem deistycznym, nawet rozumiany w tak pokrętny sposób, jak w przypadku tego testu.

Generalnie z satanizmem problem polega na tym, że każdy ma inną definicję tego zjawiska. W każdym razie większość osób, z którymi na ten temat rozmawiałem i którzy mieli jakieś ciągoty w kierunku satanistycznym, były ateistami.

Z drugiej strony jeśli zastosować LaVeyowską definicję satanizmu, to faktycznie nie pasuje to do ateizmu, bo ateizm wyklucza wszelkie "czary-mary", które stanowią integralną część "Biblii Satanistycznej". Tym niemniej te osoby, o których mowa powyżej, miały do LaVeya tak samo negatywny stosunek jak ja. Very Happy
Książę poznania i wichury,
Jam wróg niebiosów, zło natury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E tam, LaVey był jajcarz Very Happy
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
fianna

PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

You Scored as Christianity

You scored as Christianity. Your views are most similar to those of Christianity. Do more research on Christianity and possibly consider being baptized and accepting Jesus, if you aren't already Christian. Christianity is the second of the Abrahamic faiths; it follows Judaism and is followed by Islam. It differs in its belief of Jesus, as not a prophet nor historical figure, but as God in human form. The Holy Trinity is the concept that God takes three forms: the Father, the Son (Jesus), and the Holy Ghost (sometimes called Holy Spirit). Jesus taught the idea of instead of seeking revenge, one should love his or her neighbors and enemies. Christians believe that Jesus died on the cross to save humankind and forgive people's sins.

Christianity
95%
Judaism
85%
Paganism
75%
Hinduism
60%
Satanism
55%
Islam
55%
Buddhism
50%
Confucianism
50%
Haruhism
40%
Agnosticism
25%
Atheism
15%

Mam się Was bać^^?
LeafOfSteel
Viridian

PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fianna: TAK. Twisted Evil

Desire... Haruhizm rządzi Very Happy!
/)__) /)__) /)__)
-"--"--"--"---"--"-
Fotka w avatarku - KVirtanen
Powrót do góry
fianna

PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiedziałam Very Happy wiedziałam Very Happy
Szaman
Viridian

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko co robimy, robimy z jakiegoś powodu. Albo ktoś nie wierzy w nic, albo w szatana który jest swego rodzaju Bogiem. Jeżeli ktoś mówi że jest satanistą a przy okazji nie wierzy w jakąkolwiek siłę sprawczą jest prawdopodobnie idiotą, gówniarzem lub też lubi czarny kolor:D Zresztą nie znam nikogo kto ma odwagę być prawdziwym satanistą:D

Z Corroscha jezd niezła dópa!

Życie nie jest romansem, ale....

Kto wyleczy chorego króliczka?
Szaman nie boi się!
Szaman nie boi się!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Nath
Wściekły fan :)

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdefiniuj jeszcze dla porządku stwierdzenie "być prawdziwym satanistą" Smile.

Kto umie pogo? A kto umie POGOniniego! xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Tsumi
Wierny fan

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

You Scored as Christianity
You scored as Christianity. Your views are most similar to those of Christianity. Do more research on Christianity and possibly consider being baptized and accepting Jesus, if you aren't already Christian. Christianity is the second of the Abrahamic faiths; it follows Judaism and is followed by Islam. It differs in its belief of Jesus, as not a prophet nor historical figure, but as God in human form. The Holy Trinity is the concept that God takes three forms: the Father, the Son (Jesus), and the Holy Ghost (sometimes called Holy Spirit). Jesus taught the idea of instead of seeking revenge, one should love his or her neighbors and enemies. Christians believe that Jesus died on the cross to save humankind and forgive people's sins.

Christianity
85%
Satanism
75%
Agnosticism
75%
Paganism
70%
Judaism
65%
Confucianism
60%
Islam
50%
Buddhism
45%
Hinduism
45%
Haruhism
40%
Atheism
30%

Hm... A myślałam że wyjdzie mi agnostycyzm.
Fianna - Jesteśmy w mniejszości Smile
Faza
Administrator

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szaman ma rację. Po pierwsze, nie można być satanistą nie czcząc Szatana. To tak jak mówić, że jest się chrześcijaninem, ale nie wierzy się w Chrystusa. Po drugie, Szatan nie jest pojęciem abstrakcyjnym, tylko postacią bardzo wyraźnie osadzoną kulturowo. Do tego jest ucieleśnieniem zła, czy się to komuś podoba, czy nie.

Zatem, prawdziwy Satanista to ktoś, kto czci Szatana w takiej formie jaka utrwaliła się w tradycji - tradycji Europy chrześcijańskiej, na marginesie. Satanistami nie są: poganie, druidzi, wiccanie ani LaVeyowcy (ci ostatni są po prostu pozerami, podobnie jak założyciel ruchu).
Kniaź

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dla większości osób podających się za satanistów, Szatan jest tylko symbolem. Satanizm postrzegają zatem, jako filozofię, a nie religię. Czy to ma sens, czy nie, ja w to nie wnikam. Pojęcie "wierzący-niepraktykujący" też jest logicznie sprzeczne, a mnóstwo ludzi tak siebie określa.

Natomiast Szaman nie ma racji. Bo Ci ludzie, z którymi ja rozmawiałem, nie byli zbuntowanymi 16 latkami. Byli cholernie inteligentni i mieli niesamowitą wiedzę filozoficzną.
Książę poznania i wichury,
Jam wróg niebiosów, zło natury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Kawiarenka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

Skocz do: