Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Inteligenty dom to dobra koncepcja
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Magiel
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniamroz79
Bywalec

PostWysłany: Sro Paź 26, 2016 1:47 pm    Temat postu: Inteligenty dom to dobra koncepcja Odpowiedz z cytatem

Witam was. Jakiś czas temu moja przyjaciółka stwierdziła, że jak będzie budowała swój dom to zainwestuje w tego typu rozwiązania. Ogólnie mówiąc mam na myśli inteligentny dom. Chcę założyć też w swoim domu takie same rozwiązanie, które integruje wiele urządzeń: kamery monitoringu z systemem alarmowym oraz wideodomofonem http://trans-sat.pl - tak jak na tym odnośniku do strony. Natomiast nie mam pojęcia co będzie jak będzie awaria prądu. Czy wtedy nie zostanę uwięziona w domu? Jak będę mogła otworzyć bramę garażową? Czy ktoś z forumowiczów ma inteligentny dom? Jeżeli tak, to jak to funkcjonuje w praktyce. Czy jest to rozwiązanie awaryjne? Bardzo proszę o wasze wypowiedzi w tej sprawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Urnos
Zielony

PostWysłany: Sob Lut 25, 2017 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszym przypadku wybraliśmy sterowanie tylko głównymi rzeczami, czyli rolety, brama i ogrzewanie. Chcieliśmy mieć zdalnego i czasowego zarządzaniem grzaniem i chłodzeniem. W zeszłym roku mieliśmy awarie i koszty ogrzewania były nieco wyższe, a obecne ceny oleju opałowego nie zachęcają do takich eksperymentów Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
verkos
Zielony

PostWysłany: Pon Cze 05, 2017 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi się podobają inteligentne/nowoczesne domy. Sam chciałbym mieć taki jednak budżet jaki trzeba posiadać znacznie przekracza ten, który posiadam ja.... no ale, marzenia trzeba miec!
Powrót do góry
SuszaVelur
Zielony

PostWysłany: Pon Cze 12, 2017 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetna sprawa, ale na większy budżet Smile Przy czym warto zauważyć, że to raczej gadżety, a nie jakieś poważne funkcje Smile
Powrót do góry
zajfon
Zielony

PostWysłany: Sro Cze 14, 2017 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli chodzi o budowę domu to czy ta firma nadaje się do co niektórych usług, jak np. przewóz materiałów itd.? www.transal.net - muszę coś na szybko znaleźć i tę spółkę podrzucił mi właśnie znajomy znający się w sumie na rzeczy. Jak myślicie?
Powrót do góry
Vivadi
Zielony

PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inteligentne domy to świetna sprawa szczególnie że jest to banalne w montażu
Powrót do góry
balon
Bywalec

PostWysłany: Sro Cze 28, 2017 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajna rzecz, ale niestety dosyć droga.
Powrót do góry
Vivadi
Zielony

PostWysłany: Wto Lip 04, 2017 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli buduje się nowy dom dobrze jest od razu pomyśleć o montażu inteligentnego domu aby nie kłóć ścian drugi raz tak samo jak od razu powinno się pomyśleć o różnego rodzaju zaworach bo armatura przemysłowa dba o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

Ostatnio zmieniony przez Vivadi dnia Sro Maj 09, 2018 12:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
biniol997
Zielony

PostWysłany: Nie Lip 09, 2017 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj bardzo droga... Ale takie projekty stają się coraz tańsze, myślę że z decyzją o budowie czegoś takiego warto się wstrzymać kilka lat żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy Smile
tarpa
Zielony

PostWysłany: Wto Sie 15, 2017 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inteligentny dom to bardzo dobra koncepcja, warto jest korzystać z nowych wynalazków! dzięki temu przeceiż oszczędzamy
Powrót do góry
sonrieNta
Zielony

PostWysłany: Wto Sie 22, 2017 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, to wyrzucanie hajsu w błoto. Za pare lat te inteligentne domy będą już przeżytkiem.
rynda
Zielony

PostWysłany: Czw Lis 02, 2017 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy według was w inteligentnym domu powinien znajdować się kominek czy jakieś inne ogrzewanie. Znalazłem dobrą ofertę na http://kom-in.pl/ i zastanawiam się czy nie postawić na właśnie taki sposób ogrzewania mojego domu. W dodatku kominek świetnie się prezentuje według mnie w zimowe wieczory
Powrót do góry
NikoLai
Bywalec

PostWysłany: Czw Lis 16, 2017 3:52 pm    Temat postu: system alarmowy do twojego domu Odpowiedz z cytatem

Witam,
polecam do waszych domów każdego typu systemy alarmowy. Tutaj możecie wybrać fajne rozwiązania https://sklep.ochronadione.pl/ mają ofertę wielu czujek ruchu, dymu, otwierania drzwi i okien oraz inne. To polskie produkty najwyższej jakości. Dzięki nim Twoja rodzina będzie bezpieczna.
Inteligentny dom to bezpieczny dom Smile
Powrót do góry
dylna
Zielony

PostWysłany: Nie Gru 03, 2017 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, planuję zabrać się do budowy domu. Chcę to zrobić sam i w związku z tym szukam jakiś pomocnych artykułów na temat tego jak dobrze wykonać całą konstrukcję. Na http://azklinkier.pl/jak-madrze-wybierac-materialy-budowlane/ czytałem trochę o materiałach, ale z chęcią poczytam jeszcze więcej o innych rzeczach związanych z elewacją i całą resztą, z góry dzięki za pomoc
Powrót do góry
Zulaninho
Zielony

PostWysłany: Pon Gru 11, 2017 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, inteligentny dom to bardzo dobra w swoich założeniach koncepcja. Trzeba jednak ciągle pamiętać o tym, że to my odpowiadamy za dopracowanie tej koncepcji. Dlatego w kwestii oświetlenia warto zaufać temu, co oferuje Lunares na stronie https://lunares.pl/lampy/industrialne . Myślę, że to będzie najlepsza opcja.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Magiel Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: