Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Inteligenty dom to dobra koncepcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Magiel
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kejti
Wierny fan

PostWysłany: Nie Gru 09, 2018 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wciąż uważam, że dom musi mieć duszę i najlepiej wybrać sobie projekt z bogatej oferty dostępnej w internecie. Znalazłam projekty małych domów z kosztorysem i jestem nimi zachwycona. Wybierasz sobie projekt z kosztorysem i pomiarami i budujesz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dusia555
Zielony

PostWysłany: Nie Gru 23, 2018 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy macie może jakieś doświadczenia z różnymi formami ogrzewania domu? Ja właśnie buduję się pod Gdańskiem i nie wiem kompletnie na co się zdecydować, bo współczesna technologia daje tyle możliwoście, że naprawdę nie sposób się na coś konkretnego zdecydować... Co na pewno, to chciałbym zanwestować w jakieś nowe, ekologiczne technologie, ponieważ można na to dostać dofinansownie... Szczególnie zainteresowały mnie gruntowe pompy ciepła... Macie może w tym zakresie tematycznym jakieś sprawdzone doświadczenia? Zastanawiam się w chwili obecnej czy ta pomorska firma z trzydziestoletnim doświadczeniem to rozsądna opcja https://gejzer.com/ Bardzo fajnym jest to, że mają swój własny produkt, który ponoć może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat Smile Co o tym sądzicie?
Kwiatuszek
Fan

PostWysłany: Pon Gru 24, 2018 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że tak. Bo dzisiaj wszystko i idzie ku smart. Taki inteligenty dom zawiera w sobie wiele fantastycznych rozwiązań, dzięki którym przyjemnie i komfortowo się mieszka. A dla tych, którzy już są w trakcie budowy mam pytanie. Czy kojarzycie może firmę sklepenergii.pl? Dostałam od znajomej link do oferty hurtowej na grzejniki. Tak myślę czy warto skorzystać z niej.
Powrót do góry
olski9
Fan

PostWysłany: Sro Sty 09, 2019 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym, sam planuję mieć dom inteligentny, jak już firma która mi go buduje skończy robotę. Zdecydowałem się na dom drewniany, to bardzo dobry pomysł, dużo lepszy niż budowa domu murowanego. Tutaj https://mawit.com.pl/aktualnosci/projekty-domow-drewnianych-szkieletowych/ poczytacie o tym więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
martaw33
Zielony

PostWysłany: Pią Sty 11, 2019 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki sposób na ogrzewanie jest najlepszy? Bardzo mnie zaciekawiła oferta nowoczesnych samoodśnieżających się modułów fotowoltaicznych. Myślicie że się sprawdzą?

Ostatnio zmieniony przez martaw33 dnia Wto Cze 04, 2019 7:10 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
smerf
Zielony

PostWysłany: Wto Sty 22, 2019 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeprowadzka to ogromne przedsięwzięcie. Nie raz się już z nią męczyłem, niestety, czasem miałem dość. Dlatego wybudowałem dom - mam nadzieję, że to rozwiązało problem raz na zawsze.
Powrót do góry
Marendor
Bywalec

PostWysłany: Pon Sty 28, 2019 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W inteligentnym domu nie może zabraknąć nowoczesnych rozwiązań jakimi są panele słoneczne, a już w szczególności od firmy http://solbil.pl/
Powrót do góry
Gereversa
Zielony

PostWysłany: Wto Sty 29, 2019 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra, warto taki dom sobie wybudować my jesteśmy na etapie zamawiania badań penetracyjnych z http://ndtgorka.com.pl/ bo się przydadzą takie badania.
Powrót do góry
Dendtis
Bywalec

PostWysłany: Wto Sty 29, 2019 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że taki dom to bardzo dobre rozwiązanie. Wystarczy ogarnąć dobry projekt w którym całość będzie ze sobą współgrać, możesz taki załatwić na http://www.plplus.pl/ o ile dobrze pamiętam.
Powrót do góry
Tobi74
Zielony

PostWysłany: Sro Sty 30, 2019 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano niestety kosztuję. Razem z bratem jesteśmy na etapie budowy wspólnego domu. Na samym początku byliśmy w to strasznie zieloni, nie zdawałem sobie sprawy z tego jakie są np. koszty. Całkiem inny zarys miałem w głowie, a co innego wyszło finalnie. Kiedyś usłyszałem o koszty wykończenia domu od razu wiedzieliśmy ile nam zostanie oszczędności na choćby nawet urządzenie kuchni, czy łazienki
Powrót do góry
monikaq
Fan

PostWysłany: Pon Lut 11, 2019 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się teraz nad projektem takiego domu i zupełnie nie wiem, na co się zdecydować. Biorę pod uwagę też dom dwurodzinny, aby drugą połówkę wykończyć dla córki. Widziałam nawet takie projekty tu: https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-dwurodzinnych/. Jak sądzicie, czy to dobry pomysł?
Powrót do góry
Morgani
Bywalec

PostWysłany: Czw Lut 14, 2019 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również staram się dbać o to, by moje mieszkanie spełniało kryteria domu inteligentnego. Cały czas coś dłubię i poprawiam, by zwiększyć efektywność tych systemów Smile. Ostatnio w tej firmie: https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/panele-fotowoltaiczne/ zamówiliśmy sobie panele fotowoltaiczne i okazało się, że można od razu zaopatrzyć się w system EKOKONTROL, który pozwala na dokładne zarządzanie i monitorowanie efektywności zakupionego sprzętu. Można dzięki temu dokładnie przekonać się, ile ta fotowoltaika wytwarza mocy oraz kierować jej pracą.
Powrót do góry
Mintaj
Bywalec

PostWysłany: Pią Mar 29, 2019 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakbyście chcieli rolety na pilota, to Roletex na pewno oferuje tego typu rozwiązaniach. Mają też taką opcję, że można roletami sterować przez aplikację i to oczywiście nawet będąc poza domem.
Powrót do góry
Scott5899
Zielony

PostWysłany: Sob Mar 30, 2019 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to fascynujący temat. Lubię czytać takie rzeczy.
visci1
Zielony

PostWysłany: Pią Kwi 26, 2019 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martaw33 napisał:
Jaki sposób na ogrzewanie jest najlepszy? Bardzo mnie zaciekawiła oferta nowoczesnych samoodśnieżających się modułów fotowoltaicznych http://mlsystem.pl/obszary-dzialalnosci/energia-fotowoltaika/bipv/moduly-nofrost/. Myślicie że się sprawdzą?

Jak najbardziej się sprawdzą i będziesz bardzo zadowolona.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Magiel Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Skocz do: